O portalu

Witamy na portalu jandlugosz.edu.pl

Szanowni Państwo,

przed Państwem portal edukacyjny poświęcony Janowi Długoszowi i jego czasom. Portal powstał we współpracy Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Magazynu Historycznego "Mówią wieki". Projekt jest realizowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra 2015".

Na naszym portalu znajdą Państwo informacje o Janie Długoszu, życiorys największego polskiego kronikarza, miejsca związane z jego życiem i twórczością, galerię zdjęć i wiele innych ciekawych informacji i ciekawostek. Portal będzie się rozwijał i powiększał, ponieważ mamy nadzieję zebrać jak najwięcej wiadomości o Janie Długoszu.

Dzięki wysiłkom wielu środowisk naukowych w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego, Sejm RP ogłosił rok 2015, rokiem Jana Długosza. Dlatego portal nasz będzie skupiał wszystkie wydarzenia odbywające się ramach jego obchodów. Relacje z konferencji naukowych, wystaw, imprez plenerowych wszystko to odszukacie Państwo na portalu jandlugosz.edu.pl.

Dla poszerzeniu wiedzy o Janie Długoszu zapraszamy do wejścia w zakładkę „Artykuły”, gdzie zamieściliśmy i będziemy stopniowo dodawać artykuły z Magazynu Historycznego "Mówią wieki", dotyczące Jana Długosza oraz czasów w których żył i które opisywał.

Wraz z rozpoczynającym się we wrześniu rokiem szkolnym, pojawi się na portalu zakładka "Teczka Edukacyjna", gdzie zamieścimy przydatne dla uczniów ale przede wszystkim dla nauczycieli, materiały, do wykorzystania na lekcjach historii. Pomogą one w sposób atrakcyjny przybliżyć uczniom postać naszego wielkiego kronikarza.

Zapraszamy do "zwiedzania" portalu jandlugosz.edu.pl